Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2013/2014
02-09-2013

Po wakacyjnej przerwie młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Jędrzejowie zgromadziła się na hali sportowej aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny.

Na początku uroczystości zaakcentowana została 74 rocznica wybuchu II wojny światowej. Wszyscy zgromadzeni minutą ciszy uczcili pamięć zamordowanych Polaków. Harcerze złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami bohaterów II wojny światowej.

Świadectwa ukończenia klasy III technikum hotelarskiego otrzymali uczniowie, którzy w czerwcu przebywali na praktykach zawodowych.

W dalszej części spotkania głos zabrał Dyrektor Szkoły Władysław Równicki, prezentując komentarz historyczny. W dalszej części wystąpienia Pan Dyrektor serdecznie powitał wszystkich pierwszoklasistów, zachęcając do wytrwałej i sumiennej nauki w czasie kolejnego cyklu edukacji, życząc im samych sukcesów.

Utalentowana młodzież dedykowała uczniom i nauczycielom okolicznościowe wiersze. Utwory instrumentalne w wykonaniu Mateusza Staronia (akordeon) i Norberta Cichego (saksofon) stanowił świetny klimat dla różnorodnych refleksji.

Liczną rzeszę pierwszoklasistów ( 7 klas ) przywitała v-ce Dyrektor Szkoły Elżbieta Grad, przedstawiając im wychowawców:

klasa I E - mgr Alicja Garus,

klasa I J - mgr Dorota Paw,

klasa I L - mgr Joanna Widomska,

klasa I RH - mgr Renata Guździk,

klasa I Lb - mgr Sabina Chechelska,

klasa I Lh - mgr Katarzyna Szydłowska,

klasa I Lem - mgr Anastazja Kośmider.

• Małgorzata Kasperek-Przybyła